Stovyklos Programa

 

Ateities profesijų tendencijos (praktinė paskaita)

Lektorė – Algimantė Griciūtė

Užsiėmimo metu būsi supažindintas su naujausiomis profesijų tendencijomis ateityje. Sužinosi, kaip ir kada keistis profesijos, kokią įtaką tai gali padaryti šiuo metu paklausioms ir nepaklausioms profesijoms – kokias žmonių profesijas pakeis mašinos ir kompiuteriai. Šios žinios tau, jaunuoli, padės tinkamai pasirinkti karjeros kryptį, išvengiant rizikos studijuoti ateityje nepaklausią specialybę.

Diskusija su įvairių sričių profesionalais

Diskusijos svečiai – Neringa Medutytė (režisierė, žurnalistė), Karolis Vaitkevičius (Vidaus reikalų minstro patarėjas), Vėjus Vietrinas (lyderis motyvatorius, verslininkas)

Pagrindinis tikslas tave susipažinti su skirtingų specialybių žmonėmis ir pamatyti, kokie galimi skirtingi karjeros variantai. Tai svarbu žinoti planuojant asmeninę karjerą tam, kad neveikti šabloniškai ir pamatyti galimybes.

Mentorystė. Paskaita, supažindinimas su “idialogue” platforma

Užsiėmimo vedėjas – Saulius Alksnevičius

Tai pagalba daugiau patyrusio – mažiau patyrusiam. Sužinosi, kas tai yra, bus pristatyta “idialogue”mentorystės platforma, kuria galėsi naudotis pagal poreikį. Užsiėmimo metu tu, moksleivi, sužinosi, kaip pasirinkti mentorių trijų mėnesių periodui 24/7 laikotarpiu, kokius asmeninius klausimus galima su mentoriumi spręsti bei kokia to nauda. Esant poreikiui, bus galimybė pasitarti, į kokį žmogų konkrečiai kreiptis, jei su mentoriumi norėsi pradėti bendrauti jau stovyklos metu.

2017-2020 metų CV ir darbo pokalbio tendencijos (praktinė paskaita)

Lektorės – Vytenė Genevičiūtė, Raimonda Tamoševičienė

Užsiėmimo metu busi supažindintas su 2017-2019 metų gyvenimo aprašymo ir darbo pokalbio tendenijomis bei savo privalumų panaudojimu siekiant įsidarbinti svajonių darbe. Aptarsime, kaip darbo pokalbio strategijos gali būti panaudotos ne tik darbinantis, bet ir bendraujant su tėvais ar mokytojais. Gausi teorinių ir praktinių žinių apie įsidarbinimą ateityje bei praktiškai įsivertinsi savo gebėjimus kuriant darbo pokalbį bei jį perkeliant į skirtingas aplinkas (šeima, mokykla, draugai). Užsiėmimas vyks inividualiai ir komandoje žaidimų, dikusijos bei situacijų suvaidinimo pagrindu.

Dvasinio intelekto (SQ) pažinimas (praktinė paskaita)

Lektorė – Dr. Rasa Katilienė

Dvasinis intelektas (SQ) yra įgimtas unikalus žmogaus gebėjimas rinktis ir vadovautis gilesnėmis prasmėmis. Dvasinis intelekto ugdymas yra sekuliarus (nesusijęs su religinėmis praktikomis) ir grindžiamas mokslinių tyrimų rezultatais. Užsiėmimų metu tu, jaunuoli, busi supažindintas su dvasinio intelekto įgūdžiais bei ugdymo metodais, kurie yra susiję su gebėjimu veikti išmintingai ir su užuojauta,  išlaikant vidinę ir išorinę darną, nepriklausomai nuo aplinkybių. Šių metodų suteikiama nauda: laisvė nuo minčių ir emocijų dominavimo, aiškumas, kūrybiškumas, intuicija, sąžiningumas, savigarba, atsakymai  vietoje reakcijos, prasmės ir tikslo suvokimas, altruizmas, aukšti veiklos rezultatai. Gebėjimas save  indentifikuoti su tikruoju “aš” , o ne su “ego” padės tau priimti teisingus sprendimus, išlikti vidinėje hamonijoje nepriklausomai nuo aplinkybių. Mūsų “ego” dalis yra trapi ir nepatikima, o karjeros ir gyvenimo kelyje svarbu turėti patvarų savigarbos šaltinį.

Protinio (IQ) ir fizinio (PQ) intelektų pažinimas (praktinė paskaita)

Lektorė – Loreta Pivoriūnaitė, Simona Simulytė, Laurynas Pečkaitis

Kuo geriau jaunuolis save pažins – tuo lengviau ateityje priimti sprendimus, bendrauti, kurti. Tik suprasdami save visapusiškai galės prisiimti atsakomybę už savo sprendimus. Užsiėmimo metu kalbėsime ir bandysime praktiškai, kaip veikia mūsų kūnas, kokius jis turi apribojimus ir galimybes. Taip pat kalbėsime apie atminties galimybes ir kaip veikia mūsų protas. Atsakysime į klausimą, kas padeda mokytis ir būti efektyviais.

Emocinio intelekto (EQ) pažinimas (praktinė paskaita)

Lektorė – Ugnė Juodytė

Išlavinę emocinį intelektą žmonės geba geriau suprasti kito žmogaus jausmus, adekvačiau reaguoti į savo emocijas, jų veiksmai yra paremti pozityvumu ir galimybių matymu. Tai kritinės savybės, reikalingos sėkmingai karjerai. Užsiėmimai susidės iš teorinių ir praktinių veiklų, jas kaitaliojant. Tu patirsi ir suprasi, kiek daug ir įvairių kyla emocijų ir jausmų, kurių neįsivardiname. Grupelėse, poromis eksperimentuosime, kokią įtaką tai daro aplinkiniams.

Finansinė laisvė ir pinigų srauto žaidimas (praktinė paskaita)

Lektorius – Vladislav Tunevič

Pinigų kalba – kas yra finansinis intelektas? Kaip išlavintas finansinis intelektas padeda pasiekti finansinės laisvės? Užsiėmimo metu gilinsinimės ir aptarinėsime šiuos klausimus. Sužinosi, kokios yra turto klasės, kurios padeda įgyvendinti savo finansinių svajonių. Sužinosi mastymo ir prioritetų skirtumus tarp samdomų darbuotojų, laisvai samdomų darbuotojų ir smulkių verslininkų, stambių verslininkų bei investuotojų. Tai ženkliai padės tau planuoti ir organizuoti savo karjerą, nes įsitikinsi, jog yra ne vienas karjeros kelias, negu mums visiems brukamas įprastas – „baik mokyklą, gauk universitetinį išsilavinimą ir rask gerai apmokamą darbą“. Galiausiai visas gautas žinias sustiprinsime interaktyviu Pinigų Srauto stalo žaidimu!

Verslo kūrimas (diskusija)

Diskusijos dalyviai – Marius Pareščius ir Simonas Jakubauskas 

Verslininkai dalinsis patirtimi apie tai, ką reiškia turėti savo verslą. Dalyvaudamas suprasi, ar nori eiti verslininko keliu, sužinosi, kokie sunkumai tavęs laukia jį pasirinkus, bei, žinoma, kur šį kelią pradėti. Svarbu matyti ne tik standartinį – įgijau diplomą ir įsidarbinau – kelią, tačiau ir alternatyvų, todėl, diskusijos metu užduodamas klausimus bei interaktyviai pats joje dalyvaudamas, įvertinsi, ar verslininko kelias yra tau.

Pardavimų diena. Praktinė paskaita ir pardavimai Trakų mieste

Lektorius – Vidas Lisauskas

Diena skirta tau, jaunuoli, praktiškai išmokti/pajausti/patirti, kas yra pardavimo momentas, kaip įvykdyti pardavimą. Pardavimą vienokiu ar kitokiu būdu darome visi, kiekvieną dieną. Tik vieni darome tai sunkiuoju būdu, o kiti lengvai ir sėkmingai – šie abu variantai akivaizdžiai matosi. Užsiėmimų metu sužinosi principus, kaip tu naudodamas tą patį metodą gali parduoti tiek idėją susitikti su draugais, tiek parduoti 120 tūkst. EUR projektą. Suprasi, kaip tai keičia karjeros galimybes ir kasdienybę. Per psichologinę prizmę analizuosime žmogaus vidų bei tai, kaip daromas sprendimas ir pardavimas. Naudosime SPIN, B4B pardavimo metodus, poreikio analizės ir vertės kūrimo principus išbandydami pardavimą praktiškai Trakų mieste.

Karjeros plano sudarymas (praktinė paskaita)

Lektorė – Laura Kuzminienė

Antros stovyklos dienos metu pradėsime  kurti karjeros planą ir jį pildysime visos stovyklos metu. Tai itin svarbus procesas, nes žinant kryptį daug paprasčiau pasiekti norimą tikslą bei tai daryti kryptingai.

Naktinis žygis “Aš komandoje”

Vedliai – Austė Činikaitė, Saulius Paulius Triponis

Tai smagus 2 val. žygis, kurio metu jaunuoliai komandiškai įveiks užduotis. Tai puiki galimybę patyrinėti, kokį vaidmenį netikėtose situacijose tu užimi komandoje. Kaip sekasi vadovauti, planuoti, vykdyti, kurti. Kokia veikla artimesnė: individualistinė ar komandinė. Tai suteiks žinių ir supratimo, kokią veiklą rinktis ateityje.

Viešasis kalbėjimas (praktinė paskaita)

Lektorius – Simonas Jakubauskas

Užsiėmimo metu išmoksi prisijaukinti baimę kalbėti viešai. Suprasi, kaip pasiruošti efektyviai kalbai, bei bandysi viską praktiškai – juk dviračiu važiuoti taip pat neišmokome vien tik paskaitę vadovėlį. Po dirbtuvių gebėsi paruošti aiškią kalbą mokykloje, įstojus į universitetą bus daug drąsiau pristatinėti savo idėjas ar ginti baigiamuosius darbus, o pradėjus dirbti – bendrauti kolegoms bei partneriams.

Svajonių vakaras: gyvenimo žemėlapis pagal “Lo Šu” kvadratą (kūrybinis užsiėmimas)

Lektorė – Algimantė Griciūtė

Tai kūrybinis vakaras, skirtas jaunuolių svajonėms. Užsiėmimo metu mokysiesi, kaip teisingai suformuluoti norus ir juos užrašyti. Taip pat sukursi savo gyvenimo žemėlapį pagal “Feng Shui” “Lo Šu” kvadratą su 9 zonų principu. Vakaras skirtas ne tik tavo svajonėms apie karjerą, bet ir apie visą gyvenimą: šeimą, namus, savijautą, tobulėjimą, kūrybą, keliones, pinigus, karjerą. Žemėlapį galėsi parsivešti namo ir jį matydamas turėsi galimybę siekti tikslų bei esant poreikiui žemėlapį keisti.

Uždarymo vakaras: “Latino” šokiai su profesionaliais šokių treneriais

Šokių treneriai –  Ignė Rėklaitytė-Grybienė, Nikita Moisejenko, Renatas Savickas

Tai smagus ir judesio bei muzikos kupinas užsiėmimas, kurio metu šokių treneriai papasakos apie savo karjerą bei praves šokių pamoką. Šokis – tai judesys, savęs pažinimas, laisvumas. Nesvarbu kokią karjeros kryptį pasirinktums, jaunuoli, šie įgūdžiai bus naudingi visada. O taip pat tai puikus būdas visiems kartu praleisti paskutinį Karjeros stovyklos vakarą.

Ryto mankštos pagal pasirinkimą

Bėgimas su Simonu – rytinis bėgimas Trakų apylinkėse.

Aktyvi treniruotė su Simonu –  aktyvių pratimų treniruotė kūnui pabudinti ir sustiprinti.

Pilatesas/kalanetika su Ugne – šios mankštos metu atliekami tempimo pratimai. Tai rami, saugi mankšta, kurios metu dirba ne viena raumenų grupė. Puikus būdas suaktyvinti organizmą ir pasiruošti aktyviai dienai.

5 Tibeto pratimai su Algimante – kitaip vadinami jaunystės šaltiniu. Tai pratimai, stiprinantys pagrindinius kūno raumenis, gerinantys pusiausvyrą, skatinantys medžiagų apykaitą, pakelia energijos lygi, skatina pozityvų mąstymą ir bendrą lengvumo pojūtį.

Susipažinimo žaidimai/networking’as (praktinė paskaita)

Lektorius – Simonas Jakubauskas

Laikas skirtas susipažinti vieniems su kitais. Susipažinimo pradžia yra labai svarbi tolimesniam bendravimui. Tad užsiėmimo metu daug dėmesio skirsime drąsai, savęs pažinimui, kaip esame įpratę eiti į naują kontaktą bei sužinojimui daugiau apie kitus. Kitaip ši veikla vadinama networking’u.

Bendra vakaro arbata, padėkos ratas vienas kitam

Vakaro vėdėjai – stovyklos dalyviai, Ugnė Juodytė, Algimantė Griciūtė, Simonas Jakubauskas 

Tai jaukūs pokalbiai bendroje erdvėje apie tai, kas svarbiausia. Padėkos ratas – skirtas ugdyti įprotį pamatyti, kad per dieną nutiko gero, mokytis garsiai tai pasakyti ir sąmoningai priimti. Dirbant tai bus nepakeičiamas įprotis, kuris leis pastebėti pozityvius momentus ir nenuleisti rankų sunkiomis akimirkomis. Padėkos rato metu bus pristatomos praktiškai pritaikomos metodikos: afirmacijos (pozityvūs teiginiai), minčių analizė, vizualizacija ir galimybių matymas.

Pokalbiai su tėvais, laisvas laikas

Stovykloje daug dėmesio skirsime “gyvam” bendravimui, tad tai vienintelis laikas dienoje, kada tu, stovyklautojau, turėsi galimybę naudotis mobiliuoju telefonu. Tad  laikas 20:30-21:00 val. skirtas pasidalinti įspūdžiais su jūsų pasiilgusiais tėvais.

Laisvas žaidimų ir poilsio laikas

Šio laiko metu turėsi galimybę laisvai pailsėti po paskaitų lauke žaisdamas lauko žaidimus, stalo žaidimus. Įrankiai žaidimams bus paruošti, sodybos teritorijoje yra galimybė žaisti tinklinį, tenisą, futbolą, išsimaudyti ežere su stovyklos vadovų priežiūra.

Paskutinis stovyklos aptarimas

Aptarimo vedėjai – stovyklos dalyviai, Ugnė Juodytė, Algimantė Griciūtė, Simonas Jakubauskas

Tai laikas, kurio metu aptarsime visas Stovyklos metu įgytas patirtis patirtis ir žinias. Dar kartą pasidalinsime padėkomis vienas kitam ir palinkėjimais vasarai. Taip pat, pagal poreikį, apsikeisime kontaktais, jei to nepadarėme.